Finansowanie

Jesteśmy wykonawcą systemów zasilania rezerwowego opartych na agregatach prądotwórczych. Ich unikalność wynika z faktu, że są zaprojektowane do współpracy z instalacją fotowoltaiczną, zabezpieczając inwerter fotowoltaiczny przed zagrożeniami wynikającymi z jego równoległej pracy z agregatem prądotwórczym.

 

Stanowią one idealne zabezpieczenie dla każdego domu na wypadek długotrwałego odcięcia dopływu energii elektrycznej przez zakład energetyczny lub w sytuacji poważnej awarii sieci energetycznej. Pozwalają na zachowanie ciągłości pracy domowej instalacji elektrycznej, a wszystko to dzieje się automatycznie, bez udziału człowieka.

Konkurencyjne systemy zasilania rezerwowego oparte są w głównej mierze na szeroko pojętych magazynach energii. Posiadają one tę przewagę nad systemami agregatowymi, że można je uznać za ekologiczne. Niestety obarczone są dużą wadą. Są znacznie (nawet kilkukrotnie) od nich droższe, a ich wydajność pozostawia jeszcze sporo do życzenia.

Wychodzimy z założenia, że najlepsze rozwiązania są proste, funkcjonalne oraz uzasadnione ekonomicznie. W naszej ocenie skądinąd bardzo ważny aspekt ekologii nie może przysłonić wysokiej funkcjonalności za akceptowalną cenę. Z tego powodu, dopóki koszty stosowania magazynów energii są na polskim rynku tak wysokie, jak obecnie, stawiamy na wykorzystanie agregatów prądotwórczych.

Oferowane przez nas systemy zasilania rezerwowego to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla każdego Klienta posiadającego pompę ciepła, zwłaszcza jeśli jest ona jedynym źródłem ciepła w budynku. W szczególności dotyczy to pomp ciepła powietrze-woda typu monoblok, których właściciele często obawiają się, że w przypadku odcięcia dopływu energii elektrycznej w sytuacji skrajnych mrozów ich pompa może zamarznąć. Oferowany przez nas system stanowi doskonałe zabezpieczenie na wypadek takich sytuacji.

Zalety zasilania rezerwowego UPS

Nagłe przerwy w dostawie prądu mogą być przyczyną poważnych problemów, zarówno dla sprzętu elektronicznego, jak i dla danych przechowywanych na dyskach twardych. Zasilanie awaryjne UPS pozwala na utrzymanie ciągłości pracy urządzeń nawet podczas krótkotrwałych braków energii elektrycznej. Dzięki temu chronią przed uszkodzeniami sprzętu, a także utratą ważnych informacji. W przypadku niektórych urządzeń elektronicznych, zwłaszcza tych bardziej zaawansowanych technologicznie, nawet niewielkie wahania napięcia mogą prowadzić do ich uszkodzeń lub awarii. Dlatego systemy UPS wyposażone są w stabilizatory napięcia, które utrzymują stałe napięcie na wyjściu, niezależnie od zmian na wejściu. Dzięki temu urządzenia są chronione przed skutkami ewentualnych zakłóceń w sieci energetycznej.

Kolejną zaletą zasilania rezerwowego jest ochrona przed przepięciami. Mogą one wystąpić na skutek burz czy innych zjawisk atmosferycznych, a także w wyniku awarii sieci energetycznej. Zasilanie awaryjne UPS jest wyposażone w specjalne filtry przeciwprzepięciowe, które chronią podłączone urządzenia przed szkodliwym wpływem przepięć.

Dla biznesu

Dla domu

Dla biznesu

Dla rolnika

Dla biznesu

Dla biznesu

Zadaj pytanie on-line Gadu-Gadu