Pompy ciepła

Nasza oferta obejmuje sprzedaż i montaż powietrznych pomp ciepła. Pompy ciepła powietrze-woda stanowią bardzo atrakcyjną alternatywę dla pomp gruntowych ze względu na:

 

  • niższą cenę,
  • prostszy montaż w każdym domu i na każdej działce
    (brak jakichkolwiek odwiertów czy wykopów i tym samym brak konieczności posiadania miejsca na takowe),
  • brak konieczności prowadzenia specjalnych prac projektowych.

 

Dodatkowo w przypadku pomp typu monoblok:

 

  • nie jest potrzebne odrębne miejsce w kotłowni ponieważ są one montowane na zewnątrz budynku,
  • dzięki montażowi na zewnątrz eliminujemy z domu praktycznie jakiekolwiek dźwięki związane z pracą pompy.

Zalety powietrznej pompy ciepła

Jedną z głównych zalet powietrznej pompy ciepła jest wysoka efektywność energetyczna. Pompa ta wykorzystuje energię zgromadzoną w powietrzu atmosferycznym, dzięki temu jest w stanie ogrzewać pomieszczenia przy znacznie niższym zużyciu energii elektrycznej niż tradycyjne systemy grzewcze. Pompy ciepła powietrze-woda to także rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Nie emitują szkodliwych substancji, takich jak dwutlenek węgla czy tlenki azotu. Pompy ciepła są kompatybilne z odnawialnymi źródłami energii, m.in. z fotowoltaiką, co pozwala na jeszcze większe zmniejszenie śladu węglowego. Ponadto cechują się długą żywotnością i niższymi kosztami serwisowania w porównaniu z tradycyjnymi systemami grzewczymi.

Montaż pomp ciepła powietrze-woda najlepszych producentów.

Jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem pomp ciepła Airkompakt polskiej firmy Kołton. Airkompakt to urządzenie opracowane wspólnie z naukowcami z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zaprojektowane i zoptymalizowane do pracy w polskim klimacie. Propan R290 zastosowany w pompie Airkompakt to czynnik przyszłości, który wykazuje najlepsze właściwości termodynamiczne spośród dotąd stosowanych (w porównaniu np. do czynnika R410).

Konstrukcja pompy i filozofia jej sterowania ma na celu maksymalne wykorzystanie pompy ciepła do ogrzewania przy minimalnym wykorzystaniu dodatkowego źródła ciepła, np. grzałek elektrycznych. Pompa ciepła Airkompakt uzyskuje wskaźniki COP, przy temperaturach zewnętrznych 7°C do -25°C, wyższe nawet o 20-40% w porównaniu do innych produktów tego typu. Przekłada się to bezpośrednio na mniejsze zużycie energii elektrycznej.

Jest to urządzenie klasy energetycznej A++, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie na jego zakup i montaż najwyższego poziomu dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze – nawet do 13 500 zł (dotyczy zakupu i montażu samej pompy ciepła, w połączeniu z innymi dodatkowymi celami dotacja może wynieść nawet 37 000 zł). Pompa umożliwia chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim. Jest to możliwe dzięki chłodzeniu podłogi (w przypadku systemu ogrzewania podłogowego) lub chłodzeniu powietrza poprzez zastosowanie klimakonwektorów.

Więcej na stronie: www.kolton.pl/pompy-ciepla/oferta-pompy-ciepla

Dla biznesu

Dla domu

Dla biznesu

Dla rolnika

Dla biznesu

Dla biznesu

Zadaj pytanie on-line Gadu-Gadu