larnianych do atmosfery, zmniejszając konieczność wykorzystywania paliw kopalnych w systemach ogrzewania centralnego. WOLTPOL także pragnie mieć udział w działaniach o charakterze proekologicznym, dążących do poprawy stanu atmosfery. Pompy ciepła Sochaczew to sprawdzone rozwiązania, które spełnią Państwa oczekiwania nie tylko pod względem ekologicznym, ale także energooszczędności i efektywności działania. Proponujemy nowoczesne systemy pomp ciepła typu powietrze-woda, które wyróżnia wysoka klasa, niezawodność oraz gwarancja pełnej wygody podczas użytkowania!

Pompa ciepła powietrze-woda: zasada działania

Zastanawiasz się na czym polega działanie pompy ciepła powietrze-woda? Otóż pompa ciepła do ogrzewania/chłodzenia powietrza w pomieszczeniach oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej wykorzystuje energię cieplną obecną w powietrzu. Pompy ciepła Sochaczew to jedno z najpopularniejszych urządzeń czerpiących ze źródeł energii odnawialnej, które sprzyja poprawie czystości powietrza atmosferycznego. Powietrze z zewnątrz pobrane przez pompę ciepła, dzięki specjalnemu czynnikowi chłodniczemu i sprężeniu, produkuje ciepło, które przeznaczone jest zarówno do podgrzewania CWU, jak i ogrzewania powietrza w systemie centralnego ogrzewania.

To jeszcze nie wszystko! Czy wiesz, że pompa ciepła, może być również wykorzystana do chłodzenia pomieszczeń? W tej sytuacji proces chłodzenia jest odwrotny od ogrzewania – czynnik chłodniczy odbiera energię cieplną z wody, która znajduje się w instalacji, a następnie odprowadza energię na zewnątrz. W rezultacie pompy ciepła można stosować tak naprawdę przez cały rok, zapewniając tym samym obiektowi ciepłą wodę.

Wydajność pompy ciepła

O wydajności pompy ciepła decyduje przede wszystkim różnica temperatur dolnego i górnego źródła. Każde urządzenie cechuje się parametrami, które w znacznym stopniu decydują o efektywności i ekonomii pracy:

 • COP – współczynnik efektywności: informuje o stosunku ilości energii dostarczonej do pompy ciepła do ilości energii przez nią zużytej (im wyższy współczynnik COP urządzenia, tym lepiej)
 • SCOP – współczynnik sezonowej efektywności: pozwala obliczyć, ile prądu wykorzysta pompa ciepła w określonym czasie, np. w ciągu roku.
 • SPF – współczynnik informujący o zużyciu energii w danym czasie: dotyczy on rzeczywistych warunków w jakich pracuje konkretna instalacja; obliczany jest w oparciu o realne dane budynku.

Im wyższe SCOP i SPF, tym mniej prądu zużywa urządzenie, a to z kolei przekłada się na niższe rachunki za energię elektryczną w ciągu roku!

Pompy ciepła powietrze-woda – dla kogo?

Pompy ciepła Sochaczew to doskonałe rozwiązanie – świetna alternatywa dla pomp gruntowych, ponieważ jest znacznie tańsza i przynosi oczekiwany efekt, jakim jest bezpieczne i komfortowe ogrzewanie całego domu i wody użytkowej! Co więcej jej montaż jest bardzo prosty. Można ją zainstalować praktycznie u każdego, także jeśli powierzchnia działki jest mała. Oferowane przez WOLTPOL pompy ciepła powietrze-woda to także dobre rozwiązanie w przypadku, gdy naszym celem jest redukcja kosztów ogrzewania domu zasilanego źródłami ciepła takimi, jak np. węgiel lub gaz.

Ważne! Pompa ciepła w połączeniu z fotowoltaiką zapewnia niezależne źródło ogrzewania całego domu, stały dostęp do ciepłej wody użytkowej oraz przyczynia się w naszym otoczeniu do niskiej emisji szkodliwych związków!

Czy pompa ciepła działa zimą?

Z pewnością zadajesz sobie pytanie, czy pompa ciepła powietrze-woda działa w niskich temperaturach? Otóż należy wiedzieć, że temperatura wrzenia czynnika roboczego w warunkach normalnego ciśnienia jest na poziomie kilkudziesięciu stopni poniżej 0 stopni Celsjusza. Dlatego też pompy ciepła są w stanie efektywnie działać, gdy na zewnątrz panuje niska temperatura, nawet do – 25 stopni Celsjusza! Oferujemy więc rozwiązanie, które daje możliwość ogrzania domu i wody do optymalnej temperatury nawet w zimie.

Pompy ciepła Sochaczew – dlaczego warto?

Oferowane przez naszą firmę pompy ciepła powietrze-woda są niezwykle efektywne, jeśli chodzi o ogrzewanie budynku. Wśród największych ich zalet można wymienić m. in.:

 • Dostępność i uniwersalność – można je montować zarówno w nowo budowanych budynkach, jak i już istniejących, nie zajmują dużo miejsca jak np. pompy gruntowe.
 • Łatwy i szybki montaż – doświadczeni instalatorzy zamontują pompę ciepła w około 2- 4 dni.
 • Wielofunkcyjność – pompy ciepła Sochaczew to doskonałe rozwiązanie, które może służyć do ogrzewania domu, grzania wody bądź chłodzenia pomieszczeń w ciągu lata.
 • 100% bezpieczeństwa – w przypadku ogrzewania pomieszczeń pompą ciepła typu monoblok nie ma ryzyka wybuchu, pożaru czy zaczadzenia.
 • Komfort w użytkowaniu – dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma potrzeby rozpalania w piecu, czyszczenia czy dokładania opału. Co więcej, użytkowanie jest ciche i czyste!
 • Ekologia – nie powoduje emisji szkodliwych związków do środowiska.
 • Oszczędność – pompy ciepła korzystają przede wszystkim z odnawialnych i darmowych źródeł energii i stanowią najtańsze źródło energii grzewczej.
 • Długa żywotność – żywotność pompy wynosi nawet około 20 lat.
 • Tania eksploatacja.

Popularność, jaką cieszą się pompy ciepła Sochaczew, wynika przede wszystkim z ich wysokiej efektywności, ale także rosnących wymagań i oczekiwań właścicieli budynków pod względem komfortu cieplnego. Poprzez możliwość wykorzystania odnawialnych źródeł energii stanowią również najbardziej naturalne źródło ciepła. Wysokie parametry techniczne w połączeniu z odpowiednio dobraną instalacją fotowoltaiczną to doskonałe rozwiązanie dla oszczędnych! Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą WOLTPOL.

Zadaj pytanie on-line Gadu-Gadu