Zastanawiając się nad montażem instalacji fotowoltaicznej bardzo dużą uwagę skupiamy na wyborze właściwych parametrów instalacji. Właściciele gospodarstw, domów, mieszkań najczęściej zwracają uwagę na żywotność paneli i ich ceny, jednak rzadko zastanawiają się nad tym, jakich paneli nie kupować?

Warto pamiętać, iż obecnie na rynku dostępnych jest wielu producentów paneli fotowoltaicznych o różnych parametrach, jednak nie wszystkie sprawdzą się w Twojej sytuacji. Zatem, jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór zaufanego dostawcy instalacji – jak WOLTPOL. Współpracujemy tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami, dzięki czemu możemy udzielić wieloletniej gwarancji na całą instalację. Z naszych usług warto również skorzystać, aby mieć pewność poprawności montażu oraz dostęp do późniejszego serwisu.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać?

Przede wszystkim należy zastanowić się, czy postawić na panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne. Panele monokrystaliczne zbudowane są z jednego kryształu krzemu, z kolei w polikrystalicznych jest wiele pociętych na plastry i połączonych ze sobą kryształów krzemu. Jednym z głównych powodów, przez który panele monokrystaliczne są obecnie popularniejsze jest fakt, iż są one technologicznie młodsze. Panele monokrystaliczne są również bardziej wydajne mimo, iż panele polikrystaliczne są tańsze.

Jednak to nie wszystko. Warto wziąć również pod uwagę miejsce, w którym docelowo ma znaleźć się cała instalacja oraz zwrócić uwagę na to, jaki rodzaj zabezpieczenia do paneli fotowoltaicznych zostanie użyty w instalacji. Ma to bardzo duży wpływ na jakość późniejszej pracy oraz bezpieczeństwo instalacji.

Jak sprawdzić panele fotowoltaiczne?

Zadajesz sobie pytanie – jak sprawdzić panele fotowoltaiczne? Czy możliwe jest samodzielne zweryfikowanie tego, które z paneli najlepiej sprawdzą się w Twojej instalacji? Zdecydowanie bezpieczniej jest zostawić to zadanie doświadczonym ekspertom WOLTPOL. Warto pamiętać, iż technologia zmienia się dzisiaj bardzo szybko. Jeżeli nie zajmujesz się tematyką związaną z fotowoltaiką na co dzień, możesz mieć trudność ze znalezieniem optymalnego rozwiązania. Mimo, iż w sieci znajdziesz wielu doradców pamiętaj, że nie wszyscy są godni zaufania.

Jaką firmę wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Decydując się na wybór firmy, której powierzysz instalację własnej elektrowni, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów. Po pierwsze, zweryfikuj wiarygodność firmy – sprawdź w ogólnodostępnych danych jak długo firma działa na rynku, jaki jest jej kapitał zakładowy oraz czy nie figuruje w rejestrze dłużników. Po drugie, dowiedz się, czy firma pomaga w uzyskaniu finansowania oraz czy pomaga wypełniać zgłoszenie do zakładu energetycznego i jakie stosuje rodzaje zabezpieczeń przeciwpożarowych. Innym ważnym kryterium jest również czas trwania gwarancji udzielanej na instalację fotowoltaiczną. Ponadto, istotna jest także technologia stosowana przez instalatorów.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki wpływające na instalację fotowoltaiczną, nie warto samemu dobierać parametrów instalacji, lecz przekazać to zadanie fachowcom. Specjaliści WOLTPOL pomogą Ci w doborze odpowiedniej instalacji, wypełnieniu potrzebnych dokumentów, a nawet uzyskaniu dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, a my udzielimy Ci niezbędnej pomocy. Zapraszamy!

Zadaj pytanie on-line Gadu-Gadu