Oferujemy dostawę i montaż magazynów energii stanowiących uzupełnienie domowej instalacji fotowoltaicznej. Aktualnie barierą rozwoju rynku magazynów energii pozostają stosunkowo wysokie ceny zestawów, te jednak z każdym rokiem spadają i będzie to raczej trwały trend. Kwestią czasu pozostaje uruchomienie w Polsce programów wsparcia dla domowych inwestycji w magazyny energii, które powinny skokowo zwiększyć opłacalność tego typu rozwiązań.

 

Głównym zadaniem domowego magazynu energii jest zapewnienie stabilności w dostępie do energii elektrycznej. Stabilności rozumianej jako:

 

  • uniezależnienie się od przerw w dostawach energii elektrycznej z sieci zewnętrznej,
  • uniezależnienie się od negatywnego wpływu warunków atmosferycznych oraz pór dnia na stabilną pracę zainstalowanych w gospodarstwie domowym systemów pozyskiwania energii z OZE, np. instalacji fotowoltaicznej.

Jak wiadomo instalacja fotowoltaiczna produkuje energię elektryczną jedynie w ciągu dnia, podczas gdy duża jej część jest konsumowana w godzinach wieczornych i nocnych. Magazyny energii pozwalają na gromadzenie i przechowywanie nadwyżek energii wyprodukowanych w sprzyjających warunkach (dzień, duże i długie nasłonecznienie) oraz wykorzystanie jej w dogodnym momencie, właśnie wtedy gdy jest najbardziej potrzebna.

Dla domu

Dla rolnika

Dla biznesu

Zadaj pytanie on-line